سلام سالار

باهمه لحن خوش آوائیم _______________ در به در کوچه تنهائیم

میوه سلامتی را بیشتر بشناسیم
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱۱   کلمات کلیدی: علمی

اشخاصی که بیشتر از دیگران سیب می‌خورند، کمتر به سرماخوردگی و ناراحتی‌های قسمت فوقانی دستگاه تنفسی شامل عفونت‌های مربوط به بینی، حنجره و نای مبتلا می‌شوند.


سیب به حق نماد سلامتی است . شاید این جمله معروف را شنیده باشید که روزی یک عدد سیب بخورید تا بیمار نشوید. این میوه از دوران باستان نیز نماد زیبایی و تندرستی بود.بیش از 7500 گونه سیب شناسایی شده است . بیشتر سیب‌های آمریکای شمالی و اروپا طعمی شیرین و ملس دارند اما سیب‌های ترش طرفداران بسیار اندکی دارند سیب‌های خیلی شیرین با طعم کم‌ترش در آسیا محبوبیت دارند .

 

درون یک سیب :

سیب دارای ویتامین و مواد معدنی زیادی است . در یک سیب متوسط 258 کالری انرژی، 2/1 گرم پروتئین ، 6/1 گرم چربی، 6/59 گرم مواد نشاسته‌ای، 24 میلی‌گرم کلسیم، 10 میلی‌گرم فسفر، 2/1 میلی‌گرم آهن ، 360 واحد ویتامین آ ، 15/0میلی‌گرم ویتامین ب 1، 08/0 میلی‌گرم ویتامین ب 2، 1/0 میلی‌گرم ویتامین ب 3 و 18 میلی‌گرم ویتامین ث وجود دارد . نکته جالب این است که ویتامین‌های موجود در سیب بیشتر در پوست سیب و زیر پوست آن قرار دارد، بنابراین آنهایی که می‌توانند پوست سیب را هضم کنند بهتر است که آن را با پوست بخورند و اگر می‌خواهید پوست آن را بکنید بهتر است که سیب را خیلی نازک پوست کنید .

10 خاصیت سیب:

1- کاهش بیماری قلبی: تعداد زیادی از مطالعات نشان داده است که سیب با داشتن آنتی‌اکسیدان‌های زیاد موجب کاهش میزان تخریب عروق بدن به وسیله کلسترول می‌شود . به همین علت کسانی که سیب مصرف می‌کنند، در خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دارند .

2- کمک به زیبایی پوست: آب سیب برای زیبایی پوست استفاده زیادی دارد به‌خصوص برای از بین بردن چین و چروک پوست موثر است . این امر به علت داشتن میزان بالایی از اسیدهای میوه است .

3- کاهش کسترول خون: سیب حاوی مقادیر خوبی از نوعی فیبر به نام (پکتین) است، پکتین از دسته فیبرهای محلول است . یعنی زمانی که مرطوب می‌شود، چسبنده و غلیظ می‌شود . مصرف پکتین موجب کاهش سطح کلسترول خون می‌شود . علت این امر ممکن است اتصال یافتن پکتین سیب به اسیدهای صفراوی باشد که به کاهش کلسترول خون کمک می‌کند . البته باید توجه شود که تنها پکتین نمایانگر قدرت کاهش کلسترول سیب نیست و سیب صرف‌نظر از داشتن پکتین، با سایر موادی که دارد، خود یک کاهنده نیرومند کلسترول است .

4- پیشگیری از پوکی استخوان: سیب دارای مقدار زیادی کلسیم است و به همین دلیل از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند . علاوه بر این کلسیم موجود در سیب به بدن کمک می‌کند که کلسیم غذاهای دیگر را نیز جذب کند .

5- کاهش سرطان: مطالعات نشان داده مصرف سیب می‌تواند برخی از سرطان‌ها را کاهش دهد . این امر به علت وجود کوئرستین در سیب است . مطالعات نشان داده که کوئرستین به طور خاصی می‌تواند برای افراد سیگاری مفید باشد، مواد سرطان‌زای تنباکو سبب تخریب دیواره مثانه می‌شوند و به این ترتیب موجب رشد سلول‌های سرطانی می‌گردند . چنین کشف شده است که افراد سیگاری که مصرف‌کننده مقدار زیادی فلاونوئیدها از جمله کوئرستین موجود در سیب هستند، از تخریب دیواره مثانه ناشی از تنباکو حفاظت می‌شوند.

6- کنترل دیابت: پکتین موجود در سیب می‌تواند کمک به حفظ سطح قند خون به طور ثابت نماید . قندهای طبیعی موجود در سیب به آهستگی هضم و جذب می‌شوند . بنابراین برای افراد مبتلا به بیماری دیابت، سیب به طور خاص مفید است .

7- بهبود سرماخوردگی: بررسی‌ها نشان داده است که عصاره سیب دارای امکان نابودی ویروس‌ها است . پژوهشگران متوجه شده‌اند اشخاصی که بیشتر از دیگران سیب می‌خورند، کمتر به سرماخوردگی و ناراحتی‌های قسمت فوقانی دستگاه تنفسی شامل عفونت‌های مربوط به بینی، حنجره و نای مبتلا می‌شوند .

8- جلوگیری از چاقی: خوردن سیب با پوست، سطح قند خون را به آهستگی و برای مدتی بالا نگه می‌دارد، به همین علت پس از خوردن سیب کامل، شخص احساس سیری بیشتری می‌کند بنابراین برای کاهش وزن بهتر است خود سیب به طور کامل و طبیعی خورده شود .

9- درمان یبوست: خوردن سیب یبوست را برطرف می‌کند .

10- کاهش  فشار خون: سیب در کاهش فشار خون نیز موثر است .