آیا میدانید کثیف ترین اشیاى خانه شما کدامند؟

۱۰. کتاب ها و کاغذ های شما

تا کنون چیزی درباره بید کتاب شنیده اید؟ آن ها عموما در کاغذ زندگی می کنند، ولی ممکن است در آرد، گندم یا مقوا هم پیدا شوند، تازه اگر این ها تنها چیز هایی باشد که در خانه شما یافت شوند. این موجودات از قارچ و کپکی که در کتاب ها رشد می کند تغذیه می کنند! خونسرد باشید به انسان ها آسیب نمی رسانند. ولی می توانند بسیار مصیبت بار باشند وقتی که به شما هجوم می آورند. با چه سرعتی؟ از بکر زایی چیزی شنیده اید؟ ماده های این موجودات بدون عمل جفت گیری تخم می گذارند. این یکی از ویژگی های مناسب برای افرادی است که می خواهند افزایش نسل بدهند.

بقیه کثافتی های خانه خود را در ادامه مطلب بخوانید...

۹. ملافه های شما

آیا می دانستید که شما یکی از ۱.۵ میلیون نفری هستید که در هر ساعت پوست می اندازید؟! و آیا می دانید که چه موجودی علاقه وافری به پوست های انداخته شده دارد؟ کنه های خاکی! (Dust Miteالبته برای این موجود هیچ معادلی پبدا نکردم خیلی ببخشید (مترجم))، کاملا درست است، این میکروب های نفرت انگیز پوست مرده خور و عامل آلرژی در همه جای رخت خواب شما یافت می شوند. اگر فکر می کنید که قضیه زیاد بغرنج نیست باید بدانید که شما یک همبستر دیگر هم دارید، باکتری های مدفوع!، فکر کنم دیگر تصمیم گرفته اید که ملافه های خود را بشویید، البته بهتر است که لباس های زیر خود را هم بشویید. البته ماشین لباس شویی شما (از لباس زیر و حوله) هم منبعی از این باکتری های مدفوع است که در مقابل آب و خشک کن و ضد عفونی کننده ها هم مقاوم هستند! برای مواظبت از خود آنها را در جهنمی از آب جوش و سپس در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید نابود کنید، البته بهتر است لباس های زیر خود را جدا از ملافه و حوله بشویید. همچنین می توان از ملافه های ضد باکتری هم استفاده کرد.

۸. مسواک های شما

وای. شاید دوست نداشتید همچنین چیزی را بشنوید، ولی ممکن است مسواک شما (یا هر چیزی که در حمام و توالت یافت شود) بی نهایت منزجر کننده باشد. دلیل؟ آن موجود کثیفی که در همسایگی مسواک شما زندگی می کند.. بله توالت شما. اگر دریچه کاسه توالت شما باز باشد، کثافتی هایی مثل همان باکتری مدفوع به راحتی در هوا پخش می شوند، و مسواک مرطوب شما با دریچه هایی در برس خود خانه ای رویایی برای باکتری ها خواهد بود.. خواهشا دریچه کاسه توالت را ببندید. این کار سختی است؟

۷. فاضلاب شما

فاضلاب نفرت انگیز است. و این دلیلی است که لوله کشی ها گران از آب در می آیند. قسمت هایی از فاضلاب خانه شما مثل یک ماشین جوجه کشی محیطی مناسب برای هر کثافتی است. در مورد میکروب های فاضلاب چه فکری می کنید؟ ممکن است فاضلاب ها به اندازه ای که تصور می کنید نفرت انگیز نباشند. بسیاری از میکروب ها از شکاف ها و دریچه هایی بیرون می آیند در وان حمام یا ظرفشویی گرفتار می شوند و بالا تر نمی آیند، یا شاید آنها بوی آن غذای نفرت انگیز گیر کرده در خروجی ظرفشویی را حس کرده باشند. بهتر است ظرفشویی خود را کمی بیشتر شسته و استفاده از مایع سفید کنند را فراموش نکنید.

۶. یخچال شما

تمام همت یک یخچال برای جلوگیری از کثیفی است (در فرم فساد و پوسیدگی). ولی چرا گاهی یخچال شما بوی بدی می دهد؟ از خیلی چیز ها که بگذریم سرما مانع از انتشار قارچ و باکتری و امثال اینها نمی شود، تنها سرعت آن را پایین می آورد و میکروب ها هم کمی آهسته تر در سرما زیاد می شوند! و همچنین قارج هم تمایل به حرکت دارد و اگر کمی توت فرنگی قارچی در یخچال خود بگذارید هاگ های قارچ در آن به پرواز در می آیند و برای نشستن روی هر چیزی که در یخچال گذاشته اید آماده هستند. الان باید متوجه شده باشید که پوشش مواد غذایی با پلاستیک راه حل مناسبی است.

۵. سطل آشغال شما

خوب این یکی قابل باور است، درست است؟ همه ته مانده غذایی که دیگر نمی خورید در سطل آشغال ریخته می شود. اگر می خواهید سطل آشغال شما تمیز بماند پس باید همه غذای خود را میل کنید! یا آن را در یخچال بگذارید که شما این کار را نمی کنید. در دمای اتاق و در میان انبوهی از مواد آلی که ما آن ها را هم می خوریم! باکتری و قارچ و سطل آشغال شما شروع به گند زدن می کنند. قساد ذاتا از تجزیه به وسیله میکروب ها حاصل می شود و همانطور که همه می دانیم سطل آشغال منبعی از غذای فاسد شده است. با تشکر از این میکروب ها سطل آشغال شما اکنون پر از لجن و بوی بد است. دیگر قصد معرفی اشکال متنوع حیات در سطل آشغال را ندارم.

۴. ابر و لیف و کیسه حمام شما

همه ما قبول داریم که به آب برای ادامه حیات نیازمند هستیم، و باکتری ها و ویروس ها هم اینگونه هستند. میکروب ها عموما محیط های مرطوب را دوست دارند. آنها همچنین سعی می کنند که از اشعه ماوراء بنفش موجود در نور اجتناب کنند. خوب چه چیزی مرطوب می ماند و پر از حفره های مناسب و تاریک است؟ ابر ظرفشویی و لیف حمام شما. زیاد مصیبت زده نشوید چون اکثر آن موجودات زنده در لیف حمام قدمتی تاریخی در بدن خود شما دارند و شما به خوبی با آن ها مانوس شده اید! در واقع شاید بعضی از آن ها گیاهان یا حیواناتی مفید باشند و برای مقابله در برابر میکروب های خطرناک کمک حال سیستم ایمنی بدن شما باشند. ولی چون یک سلول باکتری در یک شب می تواند تبدیل به ارتشی میلیونی شود احتمالا وقت آن رسیده که ابری جدید برای شستن ظرف ها بخرید.

۳. جارو برقی شما و کیسه آن

فرش شما خانه ای کامل برای کثیفی ها است.. کفش های مرطوب و کشیده شده در کثیفی باعث انتشار کپک و قارچ و ازدیاد باکتری ها در گوشه های تاریک فرش می شود. فرش ها و مخصوصا موکت ها می توانند به کلی کثیف باشند که در هر اینچ مربع دویست میلیون باکتری در آن بتواند چرخ بخورد (دفعه بعد که خواستید روی یک قالیچه دراز بکشید این را به یاد بیاورید). این همه باکتری کجا می رود؟ معلوم است به کیسه جارو برقی شما. قطعا شما هم کیسه آن را دور می اندازید، ولی با برس جارو برقی چه می کنید؟ اصلا کاری از دست شما بر می آید؟ شاید بتوان برس را شست یا از جارو برقی فیلتر دار استفاده کرد. یا شاید بتوان تمامی میکروب ها را با جارو برقی های جدید که در ورودی برس خود اشعه ماوراء بنفش منتشر می کنند از بین برد. چه کسی می دانست که روزی جارو برقی ها تا این اندازه پیشرفته شوند؟

۲. توالت شما

خوب این یکی دیگر نیازی به فکر کردن ندارد. توالت شما نفرت انگیز است ولی نه به اندازه ای که باید باشد. از آن جایی که تقریبا تمام چیز هایی که به توالت می روند کثیف هستند قطعا توالت کثیف ترین قسمت خانه شماست. ولی شما که قرار نیست کاسه توالت را لیس بزنید! پس توالت شاید از چیز های اطراف آن کثیف تر نباشد. اگر سیستم ایمنی بدن شما سالم باشد قطعا پوستتان شما را از ابتلا به بیماری های مقاربتی یا سرما خوردگی های معمولی یا ویروس های هپاتیتی که آن اطراف می چرخند محافظت می کند.

۱. خود شما

با پایان روز شما خیلی خیلی منزجر کننده هستید. بدن شما منزلی برای گستره وسیعی از میکروب ها و ویروس ها و شاید قارچ ها و انگل ها است. بر روی بدن شما ده برابر سلول های بدن شما سلول های باکتریایی قرار گرفته است و تنها ۱۸۲ گونه باکتری روی پوست شما زندگی می کنند. بله، اگر به دنبال کثیف ترین شی خانه خود هستید نباید از انگشتان دست و پای خود دور تر بروید و اگر نخواهم غشا های مخاطی حامل بیماری را ذکر کنم. ممکن است بسیاری از همراهان شما برای شما مضر نباشند ولی احتمالا برای بعضی دیگر از افراد خطرناک هستند. در نهایت اگر می خواهید کاملا در ایمنی باشید ارتباط خود را با انسان ها به کلی قطع کنید. نقشه خوبی به نظر می رسد!

/ 0 نظر / 46 بازدید