به کودکان لبنیات بدهید

قلبی در کودکی فعال می شود، ولی شواهد آنها در سنین بالاتر خود را نشان می دهند. محققان علوم پزشکی فرانسه با تحقیق روی چهارهزار و 374 فرد در دهه 1930 دریافتند تا سال 2005 ، 34 درصد آنان معادل 1468 نفر آنان مردند که 378 مورد بر اثر بیماری های کرونر قلبی جان باختند و 121 نفر نیز بر اثر سکته مغزی مردند.

محققان دریافتند بین مصرف لبنیات سرشار از کلسیم و دیگر عوامل مرگ ومیر ارتباط معنی داری وجود ندارد. از نکات جالب این تحقیق ارتباط بین مصرف لبنیات در کودکی و کاهش بسیار جدی میزان سکته مغزی بود. سکته مغزی یک آسیب حاد مربوط به سیستم عصبی است که در آن، جریان تامین کننده مواد مغذی و اکسیژن قسمتی از مغز قطع و عملکرد عصبی ناحیه آسیب دیده مختل می شود. قطع جریان خون معمولاً در شریان ها اتفاق می افتد، اما وریدها را نیز درگیر می کند. به طور متوسط هر 45 ثانیه یک سکته مغزی اتفاق می افتد و هر سه دقیقه یک نفر را می کشد. از هر پنج مرگ ناشی از سکته مغزی دو مورد در مردان و سه مورد در زنان اتفاق می افتد. عوامل خطر این بیماری شامل افزایش سن، افزایش فشار خون، دیابت، کلسترول بالا و کشیدن سیگار است.

/ 2 نظر / 12 بازدید
30Garo

بروزترین و بهترین آهنگ های ایران و جهان (آپ روزانه) با جدید ترین اخبار خوانندگان. منتظر شما هستیم.

amir

تمایل به تبادل لینک با سایت شما را دارم در صورت موافقت بنده را بانام علمی,کتاب,مجله,مقاله,خبری,برنامه,جزوه,هک یا قسمتی از آن http://oonieknafar.blogfa.com لینک کرده سپس به من خبردهید تا شما را باچه نامی لینک کنم با تشکر ستوده