معجون طبیعی برای درمان درد معده

معده درد یک ناراحتی بسیار شایع است که در همه افراد از هر جنسیت و در هر گروه سنی ممکن است بروز کند . معمولا خوردن چیزی در خارج از برنامه غذایی، موجب بروز معده درد می‌شود . به گفته متخصصان تغذیه و گوارش، زمانی که دستگاه گوارش بدن نمی‌تواند غذایی را هضم کند، فرآیند هضم غذا کامل نمی‌شود و در نتیجه درد معده بروز می‌کند . هرچند این قبیل معده دردها ممکن است مشکل جدی و مزمن نباشند اما در هر حال موجب ناراحتی می‌شوند و آزاردهنده هستند .

روزنامه ایندیا اکسپرس در مقاله جدیدی به چند راه‌کار موثر و طبیعی برای کاهش درد معده اشاره کرده است که می‌توان برای درمان معده ‌درد آنها را جایگزین قرص‌ها و داروهای شیمیایی کرد . این گزینه‌های طبیعی به قرار زیر است :

- اگر درد معده شما ناشی از اسیدی شدن معده است ، یک لیوان آب سودادار بنوشید .

- یک نوشیدنی انرژی‌زا که درعین حال تاثیر شگفت‌انگیز در تسکین معده‌درد دارد ، مخلوط یک لیوان آب با یک نصف لیموترش و یک قاشق غذاخوری عسل است .

- یک میان وعده سالم برای تسکین درد معده ، مقداری دانه انار همراه با کمی نمک و فلفل است .

- همچنین یک راه‌کار موثر برای تسکین فوری و سریع درد معده مصرف ترکیبی از نعناع ، زنجبیل و آب میوه همراه با مقدار اندکی نمک سیاه در یک لیوان آب است . نوشیدن این شربت درد معده را به سرعت کاهش می‌دهد .

- جویدن دانه رازیانه نیز در درمان معده درد موثر است . برای این که بهتر نتیجه بگیرید یک قاشق چایخوری تخم رازیانه را در یک لیوان آب ریخته و از شب تا صبح بگذارید تا خیس بخورد . صبح روز بعد تخم‌های رازیانه را بخورید و آب این شربت را نیز بنوشید .

/ 1 نظر / 15 بازدید

[چشمک]خوب بود مرسی