دانلود زیارت ناحیه مقدسه به دو صورت Adobe و PDF

زیارت ناحیه مقدسه سوگنامه تأثرانگیز و مرثیه سوزناک امام مهدى(عج) براى جد بزرگوارش حضرت سیدالشهدا(ع) در روز عاشوراست که عاشقان و شیفتگان اهل بیت در روز عاشورا و غیر آن زمزمه‌اش مى‌کنند . امام زمان(عج) ، کسى که زمان در اختیار او و تمام صحنه‌ها و لحظه‌های هر روز در مقابل نگاه اوست . با چشمی نافذ جاى جاى دشت بلا و لحظه به لحظه حماسه عاشورا را مشاهده و سوز عطش و سوزش سیلى و تازیانه را بر پیکر عاشورائیان لمس مى‌کند . این زیارت با درود بر پیامبران و اهل بیت پیامبر اکرم(ص) و امام حسین(ع) و یاران باوفایش در کربلا آغاز می‌شود . آنگاه به شرح اوصاف و کردار حضرت پیش از جنگ ، زمینه‌های جنگ ، شرح شهادت و سختی‌های ایشان و عزادار شدن همه هستی می‌پردازد . در پایان ، با توسل به اهل بیت و دعا پایان می‌پذیرد .

هیچ زیارتى همانند این زیارت ، عمق فاجعه کربلا را بیان نکرده است . در حقیقت این زیارت آموزه‌هایى از عشق ، معرفت ، عرفان ، سوز ، حماسه و توسل است . در عین حال که مرثیه است ، مسؤولیت آفرین و حرکت‌ساز هم هست . این زیارت شامل ده بخش کلى است :

1-    سلام

2-    دلدادگى به امام حسین(ع)

3-    اوصاف ، ویژگیها و سیرت حسینی

4-    طرح نهضت و زمینه‌هاى قیام

5-    توصیف صحنه کربلا

6-    مرثیه و مصیبت بعد از عاشورا

7-    بازتاب این جنایات

8-    بازتاب این مصیبت در هستی

9-    نیایش و دعا

10- نماز زیارت

/ 2 نظر / 331 بازدید
ليلي

سلام امشب شب اربعينه؛فردا خواهرم اينا ميرن كربلا؛خودم كتاب زيارت ناحيه مقدسه رو داشتم ولي دادمش به خواهرم تو كربلا بخونه،اما دلم ميخواست اي كاش خودم هم امشب ميخوندمش تو اينترنت سرچ كردم ديدم فايل pdf اش تو سايت شماست وتازه يه ماهه كه آپلود شده خيلي خوشحال شدم. اجرتون با امام حسين با تشكر ليلي

ليلي

لطف كن آدرس سايتتو زير شون بنويس. هم تو ورد هم تو pdf