دجــال کیست ؟

از هیچ آبی نمی گذرد مگر اینکه تا روز قیامت خشکیده میشود . با صدای بلند خود چنان ندا درمیدهد که از مشرق تا مغرب جن و انس و شیاطین صدای او را میشنوند . میگوید ای دوستان من بیایید بسوی من . منم آن کسی که بشر را آفریدم و اندام آنها را متعادل و متناسب نمودم و روزی هرکسی را تقدیر نموده و همه را بیافتن آن راهنمایی میکنم . من آن خدای بزرگ شما هستم .

دجال دشمن خدا دروغ میگوید او یک چشم دارد و غذا میخورد و دربازارها راه میرود و فنا پذیر است . غالب پیروان او در آن روز اولاد زنا هستند و چیز سبزی برسر و دوش دارند .

خداوند او را درتلی درشام معروف به تل افیق سه ساعت از روز جمعه برآمده بدست کسی که عیسی بن مریم پشت سر او نماز میگذارد میکشد . بدانید که بعد از آن حادثه بزرگی روی میدهد . عرضکردم یا امیرالمومنین آن حادثه چیست ؟ فرمود : آن آمدن دابه الارض است از سمت صفا . انگشتر سلیمان و عصای موسی با اوست آن انگشتر را بر روی هر مومنی که میگذارد در جای آن نوشته میشود « این مومن حقیقی است » و بر روی هر کافری بگذارد نوشته میشود « این کافر حقیقی است» تا جائیکه مومن صدا میزند ای کافر وای برتو و کافر صدا میزند خوش بحالت ای مومن . دوست داشتم من هم امروز مثل تو بودم و به چنین سعادتی برسم .

سپس دابه الارض سر خود را بلند میکند و مردمی که در بین مشرق و مغرب هستند بعد از طلوع خورشید از جانب مغرب باذن خدا او را می بینند در آن وقت توبه برداشته میشود . نه توبه ای قبول و نه عملی بسوی خدا بالا میرود و ایمان کسی که پیشتر ایمان نیاورده یا درحال ایمان خیری کسب نکرده بود ، بحال صاحبش سودی ندارد . آنگاه حضرت فرمود : از آنچه بعد از آن روی میدهد از من نپرسید ؛ زیرا حبیبم رسول خدا با من عهد بسته که جز به عترت خود اطلاع ندهم . 

/ 1 نظر / 18 بازدید
آزاده

منبع مطالبتونو هم ذکر کنید لطفا.برای اطلاعات بیشتر و تصدیق مطالب خیلی خوبه.راستی من اونطور که شنیدم دجال یک جریانه.یه رهبری داره اما در کل یه جریانه.و این تعبیراتو بعضیا نمیپذیرن.