استرس و پیری

استرس

حتما شما هم شنیده‌اید که فلانی پس از طلاق‌اش خیلی پیر شده است . البته دانشمندان با مردم عادی هم‌عقیده‌اند . آنها می‌گویند استرس و فشار روحی در زندگی مثل طلاق و یا مرگ همسر و مشکلات مالی در خانواده می‌تواند انسان‌ها را زودتر پیر ‌کند . استرس می‌تواند باعث چروک خوردن پوست و به وجود آمدن حلقه‌های سیاه اطراف چشم شود .

استرس و انقباض دایمی عضلات حالت‌دهنده صورت باعث کشیده شدن بیش از حد پوست شما می‌شود و این کشیدگی دایمی پوست باعث چین و چروک خوردن پوست شما می‌شود . کسانی که دچار سردردهای میگرنی هستند و یا دایم عصبی هستند و اخم می‌کنند صورت‌شان معمولا بیش از هم‌سن و سالهایشان چین و چروک دارد و پیرتر به نظر می‌رسند .

چه باید کرد ؟

دانشمندان به شما توصیه می‌کنند که اگر دوست دارید زودتر از سن شناسنامه‌ای‌تان پیر نشوید ، باید سبک زندگی‌تان را تغییر دهید . حقیقت این است که رفتارهای شخصی و اجتماعی‌ ما است که این حکم را در زندگی ما ایفا می‌کند . رفتارهای خاصی در زندگی برای پوست حکم سم را دارند و ممکن است شما را در لحظات بسیار کوتاهی پیر کنند . اگر این رفتارها در طول سال‌ها تکرار شوند ، می‌توانند آثار مخرب خود را روی پوست به جا بگذارند .

خبر خوب ما این است که اگر شما این عادت‌های بد را کنار بگذارید و سبک زندگی‌تان را به سمت یک زندگی سالم تغییر دهید ، این آثار مخرب روی پوست شما متوقف شده و یا حتی برعکس می‌شوند و بهبود می‌یابند چون پوست ما این توانایی فوق‌العاده را دارد که آسیب‌های خود را جبران کند. وقتی شما به یک شیوه زندگی سالم‌ خو بگیرید ، می‌توانید بمب ساعتی پیری را در چهره خودتان‌ خنثی کنید .

/ 0 نظر / 29 بازدید