ده راه برای درمان‌های جزئی

راه اول: الکل طبی
درمان بوی بد پا
اگر پای شما بو می‌دهد و نمی‌دانید چطور از شر آن خلاص شوید ، اگر حس می‌کنید این ژنتیک و تقدیر شماست و راهی برای فرار از آن ندارید ، این گزینه را امتحان کنید؛ روی لیف یا کیسه حمام خود ، مقداری الکل طبی بریزید و پای خود را با آن مالش دهید . الکل ، به دلیل قابلیت خشک‌کردن و ضدعفونی ، می‌تواند بوی بد محیط‌های باکتری‌زا و قارچ‌زا را بگیرد و با خشک کردن رطوبت اضافه ، محیط را برای رشد آنها نامساعد ‌کند .


راه دوم: مداد
درمان سردرد
وقتی استرس دارید و اضطراب به سراغ‌تان آمده ، ناخودآگاه فک و دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهید . به همین خاطر ماهیچه‌های فک و گونه خود را منقبض می‌کنید و برای خودتان سردرد می‌سازید . یکی از راه‌های درمان سردردهای عصبی ، قرار دادن مداد در میان دندان‌هاست . در این حالت باید مداد را در میان دو ردیف دندان خود قرار دهید ولی روی آن فشار ندهید . دکتر شفل ، مدیر جدید مرکز درمان سردرد در استنفورد ، توضیح می‌دهد ، با این روش کمک زیادی به خودتان می‌کنید .


راه سوم: ماست
درمان بوی بد دهان
تحقیقات نشان داده‌اند ، باکتری‌های موجود در ماست ، می‌توانند باکتری‌هایی که در دهان بوی بد ایجاد می‌کنند را از میان ببرند . این باکتری‌های «خوب» ، به شکل غیرقابل باوری ، باکتری‌های «بد» را سرکوب کرده و محیط را از آلودگی‌های آنها پاک می‌کنند . این تحقیقات را دکتر جان سی انجام داده است؛ دندانپزشک و یکی از اعضای آکادمی زیبایی دهان و دندان .


راه چهارم: محلول لیسترین
ضد آفت دهان
همیشه راه‌هایی سنتی برای درمان بیماری‌های ساده وجود دارد . نمونه‌اش را می‌توان در همین مثال محلول لیستریک پیدا کرد . یک محلول خوشبو‌کننده قوی و کلاسیک که به ضدعفونی‌شدن محیط دهان کمک کرده و آفت‌های احتمالی را دور می‌کند . در این حالت تنها کافی است پنبه‌ای را به این محلول آغشته کنید و آن را روی آفت مورد نظر قرار دهید . اگر سه‌بار در روز این حرکت را انجام دهید ، مشکل‌تان از میان خواهد رفت .


راه پنجم: شیرین‌بیان
درمان میخچه و پینه
یکی از اعضای تیم تحقیقاتی موسسه ملی بهداشت در آمریکا ، توضیح داده است که گیاه شیرین‌بیان ، حاوی موادی شبه‌استروژن است که باعث نرم‌کردن پوست سخت می‌شود . این تحقیقات نشان داده‌اند که این گیاه یکی از بهترین راه‌های درمان میخچه و پینه به حساب می‌آید . تنها کافی است آن را تبدیل به یک مایع غلیظ کنید و روی مناطق خشن پوست‌تان بکشید .


راه ششم: توپ تنیس
درمان درد پا
یک راه آسان برای مینی‌ماساژ این است که توپ تنیس را زیر کف پای خود قرار داده و به صورت رول پای خود را روی آن حرکت دهید . اگر یک یا دو دقیقه پای خود را روی آن حرکت دهید ، به ماهیچه‌های کف پای شما آرامش می‌دهد و به این صورت ، برای خودتان یک مینی‌ماساژ خانگی ترتیب داده‌اید .


راه هفتم: روغن زیتون
برای درمان اگزما
روغن زیتون می‌تواند تسکین‌دهنده نقاط تحریک‌شده با اگزما باشد . درواقع روغن زیتون به دلیل آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن ، التهاب همراه با اگزما را کاهش می‌دهد . وقتی از روغن زیتون به‌عنوان یک روش درمان استفاده می‌کنید ، درواقع مواد محرک شیمیایی را از آن دور و یک ماده طبیعی را جایگزین آنها می‌کنید . در این حالت از آنتی‌اکسیدان‌های روغن زیتون برای پیشگیری و درمان آسیب‌های بعدی هم استفاده کرده‌اید . تنها باید یک قاشق چایخوری از آن را روی نقاط تحریک‌شده پوست خود بکشید و منتظر درمان باشید .


روش هشتم: شکر
برای درمان سکسکه
یک قاشق چایخوری از شکر خشک می‌تواند سکسکه شما را بلافاصله آرام کند . پزشکان یکی از دانشگاه‌های آمریکا ، پس از دریافت این نکته ، توضیح دادند که خوردن یک قاشق شکر ، به دلیل تاثیری که روی عضلات عصبی می‌گذارد ، این عضلات را به آرامش دعوت می‌کند و سکسکه را از بین می‌برد .


روش نهم:‌ ای پاد
برای درمان فشار خون بالا
یک مرکز تحقیقاتی در زمینه فشار خون بالا برای بیماران خود آهنگ‌هایی را از طریق آی پاد پخش کرد و پس از مدتی به این نتیجه رسید که هنگام شنیدن موسیقی ، ضربان قلب و تنفس حالت آرامی به خود می‌گیرد و بیمار را به آرامش فرامی‌خواند . به همین دلیل توصیه اصلی آنها ، ۳۰ دقیقه گوش‌دادن به آهنگ‌های آرامش‌بخش است .


راه دهم: بستنی
درمان سوختگی دهان
اگر از آن دست افرادی هستید که عادت دارید غذای تند بخورید و در سقف دهان‌تان احساس سوختگی دارید ، پیشنهاد اول ، ترک عادت خوردن غذاهای تند است و پیشنهاد دوم ، تسکین‌دادن این محیط با یک قاشق بستنی یا ماست یخ‌زده است . در این موقعیت شما درمانی موقتی برای آن در نظر گرفته‌اید . مخصوصا که سقف دهان تنها چند میلی‌متر ضخامت دارد و بلافاصله سوزش را به اعصاب منتقل می‌کند .

/ 0 نظر / 13 بازدید