میوه سلامتی را بیشتر بشناسیم

سیب به حق نماد سلامتی است . شاید این جمله معروف را شنیده باشید که روزییک عدد سیب بخورید تا بیمار نشوید. این میوه از دوران باستان نیز نمادزیبایی و تندرستی بود.بیش از 7500 گونه سیب شناسایی شده است . بیشتر سیب‌های آمریکای شمالی و اروپا طعمی شیرین و ملس دارند اما سیب‌های ترش طرفداران بسیار اندکی دارند سیب‌های خیلی شیرین با طعم کم‌ترش در آسیا محبوبیت دارند .

 

درون یک سیب :

سیب دارای ویتامین و مواد معدنی زیادی است . در یک سیب متوسط 258 کالریانرژی، 2/1 گرم پروتئین ، 6/1 گرم چربی، 6/59 گرم مواد نشاسته‌ای، 24میلی‌گرم کلسیم، 10 میلی‌گرم فسفر، 2/1 میلی‌گرم آهن ، 360 واحد ویتامین آ، 15/0میلی‌گرم ویتامین ب 1، 08/0 میلی‌گرم ویتامین ب 2، 1/0 میلی‌گرمویتامین ب 3 و 18 میلی‌گرم ویتامین ث وجود دارد . نکته جالب این است که ویتامین‌های موجود در سیب بیشتر در پوست سیب وزیر پوست آن قرار دارد، بنابراین آنهایی که می‌توانند پوست سیب را هضمکنند بهتر است که آن را با پوست بخورند و اگر می‌خواهید پوست آن را بکنیدبهتر است که سیب را خیلی نازک پوست کنید .

10 خاصیت سیب:

1- کاهش بیماری قلبی: تعداد زیادی از مطالعات نشان داده است که سیب باداشتن آنتی‌اکسیدان‌های زیاد موجب کاهش میزان تخریب عروق بدن به وسیلهکلسترول می‌شود . به همین علت کسانی که سیب مصرف می‌کنند، در خطر ابتلا بهبیماری قلبی و سکته مغزی قرار دارند .

2- کمک به زیبایی پوست: آب سیب برای زیبایی پوست استفاده زیادی داردبه‌خصوص برای از بین بردن چین و چروک پوست موثر است . این امر به علت داشتنمیزان بالایی از اسیدهای میوه است .

3- کاهش کسترول خون: سیب حاوی مقادیر خوبی از نوعی فیبر به نام (پکتین) است، پکتین از دسته فیبرهای محلول است . یعنی زمانی که مرطوب می‌شود،چسبنده و غلیظ می‌شود . مصرف پکتین موجب کاهش سطح کلسترول خون می‌شود . علتاین امر ممکن است اتصال یافتن پکتین سیب به اسیدهای صفراوی باشد که بهکاهش کلسترول خون کمک می‌کند . البته باید توجه شود که تنها پکتین نمایانگرقدرت کاهش کلسترول سیب نیست و سیب صرف‌نظر از داشتن پکتین، با سایر موادیکه دارد، خود یک کاهنده نیرومند کلسترول است .

4- پیشگیری از پوکی استخوان: سیب دارای مقدار زیادی کلسیم است و بههمین دلیل از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند . علاوه بر این کلسیم موجود درسیب به بدن کمک می‌کند که کلسیم غذاهای دیگر را نیز جذب کند .

5- کاهش سرطان: مطالعات نشان داده مصرف سیب می‌تواند برخی از سرطان‌هارا کاهش دهد . این امر به علت وجود کوئرستین در سیب است . مطالعات نشان دادهکه کوئرستین به طور خاصی می‌تواند برای افراد سیگاری مفید باشد، موادسرطان‌زای تنباکو سبب تخریب دیواره مثانه می‌شوند و به این ترتیب موجب رشد سلول‌های سرطانی می‌گردند . چنین کشف شده است که افراد سیگاری کهمصرف‌کننده مقدار زیادی فلاونوئیدها از جمله کوئرستین موجود در سیب هستند،از تخریب دیواره مثانه ناشی از تنباکو حفاظت می‌شوند.

6- کنترل دیابت:پکتین موجود در سیب می‌تواند کمک به حفظ سطح قند خونبه طور ثابت نماید . قندهای طبیعی موجود در سیب به آهستگی هضم و جذبمی‌شوند . بنابراین برای افراد مبتلا به بیماری دیابت، سیب به طور خاص مفیداست .

7- بهبود سرماخوردگی: بررسی‌ها نشان داده است که عصاره سیب دارای امکاننابودی ویروس‌ها است . پژوهشگران متوجه شده‌اند اشخاصی که بیشتر از دیگرانسیب می‌خورند، کمتر به سرماخوردگی و ناراحتی‌های قسمت فوقانی دستگاه تنفسیشامل عفونت‌های مربوط به بینی، حنجره و نای مبتلا می‌شوند .

8- جلوگیری از چاقی: خوردن سیب با پوست، سطح قند خون را به آهستگی وبرای مدتی بالا نگه می‌دارد، به همین علت پس از خوردن سیب کامل، شخص احساسسیری بیشتری می‌کند بنابراین برای کاهش وزن بهتر است خود سیب به طور کاملو طبیعی خورده شود .

9- درمان یبوست: خوردن سیب یبوست را برطرف می‌کند .

10- کاهش  فشار خون: سیب در کاهش فشار خون نیز موثر است .

/ 0 نظر / 22 بازدید