از هویج چه میدانید ؟

 

1) برای برطرف کردن یبوست یک کیلو هویج را رنده کنید و در مقدری آب دو ساعت بجوشانید تا مانند ژله در آید صبح ناشتا چند قاشق بخورید .
2) سوپ هویج برای کودکان شیر خوار که معده حساس دارند : ابتدا 200 گرم هویج رنده شده را در دیگ بریزید و روی آن یک لیتر آب اضافه کنید و بجوشانید تا کاملا هویج ها له شود . سپس آنرا صاف کرده و به نسبت مساوی باشیر مخلوط کرده و در شیشه شیر بچه ریخته و به او بدهید .
3) تخم هویج را به مقدر یک قاشق غذا خوری در یک لیوان آب جوش ریخته و آنرا بمدت 5 دقیقه دم کنید . این دم کرده اثر نیروی دهنده ، اشتها آور ف مدر ، زیاد کننده شیر خانم های شیر ده و اثر قاعده آور دارد .
4) برگ هویج را با آب بجوشانید این جوشانده را غرغره کنید برای آبسه مخاط دندان و دهان موثر است بعلاوه می توان برای رفع ترک و خراش پوست استفاده کرد .
5) هنگامی که کودک شروع به دندان درآوردن می کند یک قطعه هویج باریک را برای دندان زدن به او بدهید .
6) آب هویج را اگر روی صورت بکشید باعث روشن شدن و جلوه پوست صورت می شود .
7) اگر بخواهید لاغر شوید همه روزه با غذا هویج خام بخورید .
8) اگر می خواهید چاق شوید بعنوان صبحانه باید آب هویج بخورید .
9) هویج و پیاز را با هم بجوشانید و به آن آب لیمو اضافه کنید . داروی موثری برای درمان بیماریهای عصبی ، ‌امراض کلیوی و همچنین جوان کننده پوست می باشد .
10) خوردن هویج برای بیماریهای بواسیر موثر است .
11) برای خارج کردن سنگ کیسه صفرا هویج اثر معجزه آسا دارد .
12) خوردن هویچ جوشهای صورت را درمان می کند .
13) برای تقویت قوای جنسی و تحریک کبد و روده ها هویج داروی موثری است .
14) در فرانسه بیمارستان معروفی وجود دارد که برای درمان بیماریهای کبدی فقط از سوپ هویج استفاده می کنند و دستور تهیه این سوپ بشرح زیر است :
حدود 750 گرم هویج را رنده کنید و آنرا در ظرفی که مقدری آب نمک دارد بریزید سپس به آن یک قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق سوپخوری کره اضافه کنید آنرا بجوش آورده و با آتش ملایم بپزید تا آب بخارشود و هر روز یک بشقاب از آن را میل کنید .
15) هویج اعمال روده ها را منظم می کند و کمبود الیاف غذاهای گوشتی را جبران می کند . بنابراین آنهایی که گوشت زیاد مصرف می کنند ، حتما باید هویج بخورند تا مشکل یبوست نداشته باشند .
16) برای برطرف کردن اسهال بچه ها بهترین دارو سوپ هویج است . برای این منظور باید 500 گرم هویج را رنده کرده و آنرا در یک لیتر آب بجوشانید تا آنکه هویج کاملا پخته و نرم شود سپس آنرا در آسیاب برقی ریخته تا آنکه بصورت شربت در آید بعد به آن آب اضافه کرده تا آنکه حجم آن یک لیتر شود .
برای بچه هایی که معده حساس دارند سوپ هویج بهترین دارو است . بدین ترتیب که می توان یک یا دو بار در روز بجای شیر به بچه سوپ هویج داد . حتی برای بچه هایی که کمتر از سه ماه دارند می توان بطور متناوب سوپ هویج به طفل داد یعنی یک وعده شیر و یک وعده سوپ هویج و بعد از سه ماهگی این روش تبدیل به یک وعده سوپ و دو وعده شیر می شود .
17) آب هیج در صبح ناشتا مواد سمی را از خون خارج می کند .
18) اگر آسم یا گرفتگی صدا درید آب هویج بخورید .
19) خانم هایی که پوست حساس دارند حتما باید پوست صورت و رگدن خود را با آّب هویج پاک کنند .
20) دم کرده تخم هویج و یا جویدن تخم هویج گاز معده را خارج کرده و فعالیت روده ها را زیاد می کند به شیوه های مختلف به مصرف میرسد .

/ 0 نظر / 26 بازدید