17 روش شاد بودن در محل کار

1- خود را با دیگران مقایسه نکنید هر کسی کار را به گونه ای متفاوت از دیگران شروع و به روش خود هم پیشرفت می کند . این به شما یا هیچ فرد دیگری ارتباطی ندارد که دیگران در مسیر شغل خود به کجا خواهند رسید و نمی توانید دیگران را با خود مقایسه کنید . انسان ها همه با هم فرق دارند . در نتیجه ، مقایسه خود با دیگران فقط وقت تلف کردن است .

2- نگران مسایلی نباشید که کنترلی روی آنها ندارید با اینکه آگاهی داشتن از مسایل پیرامون همچون وضعیت اقتصادی ، وضع بازار یا کارهایی که دیگران انجام می دهند ، گاهی مهم است اما باید همیشه روی مسایلی که قابل کنترل هستند ، همچون افکار و کارهای خود تمرکز کنید .

3- حد و مرز خو د را بدانید و حفظ کنید هنگامی که تصور می کنید در دنیا هیچ چیز به اندازه شغلتان مهم نیست ، در واقع بخشی از خود را می کُشید . شغل شما می تواند حریم خشم و ثبات اخلاقی را در شما از بین ببرد .

4- بیش از حد به خود یا تیم خود قول ندهید اینکه مشتاق انجام یک کار و به پایان رساندن یک پروژه باشید بسیار عالیست اما قول ها و تعهداتی که نتوانید از عهده آنها بر بیایید را به خود یا گروه کاری خود ندهید . عدم توجه به تعهدات باعث شکست و ناامیدی می شوند .

5- توجه کنید همه انسان ها 24 ساعت در شبانه روز دارند هر زمان احساس می کنید وقت کم آورده اید و به ساعات بیشتری در زندگی نیاز دارید ، به یاد بیاورید که باقی انسان ها نیز همین اندازه وقت دارند و شبانه روز انسان های موفق بیش از 24 ساعت ندارد . هیچکس وقت بیشتری در اختیار ندارد پس دست از شکایت بردارید و درست برنامه ریزی کنید .

6- خیلی خود را جدی نگیرید توانایی خندیدن نقاط ضعف و عیوب خود نه تنها باعث می شود تا انسان شادتر و قدرتمندتری باشیم ، بلکه باعث جذب دیگران نیز می شویم . اگر نتوانید خودتان به مشکلات بخندید ، دیگران پشت سرتان مسخره می کنند و به شما می خندند .

7- خیال پردازی کردن در طول روز اینکه خیال پردازی و کار کردن نفی کننده یکدیگر هستند ، طرز فکر قرن بیست میلادی است . وقتی به افکار خود اجازه خیال پردازی می دهید ، در واقع افکار خود را در راستای پیشرفت و داشتن ایده های منحصربه فرد هدایت می کنید .

8- متنفر نباشید تنفر همچون انگلی است که همه انرژی و سلامتی شما را می خورد . اگر در اطرافتان مسایل آزاردهنده وجود دارند که می توانید تغییر دهید ، دست به کار شوید . اگر کاری از دست شما بر نمی آید ، بهتر است فراموش کنید و ببخشید .

9- اجازه ندهید گذشته بر آینده تاثیر بگذارد تمرکز کردن روی اشتباه های گذشته مثل این است که هنگام رانندگی همه حواس خود را به آینه عقب بدهید . در این حالت ، تا زمانی می توانید پیش بروید که با مانعی برخورد و تصادف نکنید .

10- سعی نکنید در همه بحث ها «برنده» باشید بعضی از بحث ها به هیچ وجه ارزش ادامه دادن و جنگیدن را ندارند . در این موارد بهترین کار عقب نشینی است و اجازه دهید طرف مقابل فکر کندبرنده شده است . مهم «برنده شدن» در بحث نیست ، مهم این است از مساله پیش آمده درس بگیرید و برای دفعه بعد آماده باشید .

11- هیچ کس غیر از شما نمی تواند شما را شاد کند با اینکه به طور کلی کار کردن سخت است اما اگر در شغل خود احساس بدبختی می کنید ، خودتان مقصر هستید . شما به خودتان مدیون هستید تا شغلی پیدا کنید که با روحیه شما بیشتر هماهنگی دارد و می تواند موجب شادی شما شود . یا دست کم در شغلی که دارید همه تلاش خود را بکنید تا شاد باشید .

12- بیشتر مواقع لبخند بزنید و بخندید برخلاق اعتقاد معمول مردم ، لبخند زدن یا خندیدن در نتیجه شادی به وجود نمی آیند ، بلکه بخشی از پروسه ایجاد و تقویت احساس شادی در انسان هستند . همیشه به دنبال دلیلی برای لبخند زدن باشید . هرگز خنده های خود را سرکوب نکنید .

13- انرژی ارزشمند خود را در راستای غیبت و بدجنسی هدر ندهید پیش از اینکه بخواهید در مورد کسی غیبت کنید یا به غیبت دیگران گوش کنید از خود بپرسید :

1) آیا حقیقت دارد ؟
2) آیا این کار درست است ؟
3) آیا این کار لازم است ؟
4) آیا خوشم می آید کسی همین حرف ها را در مورد من بگوید ؟

14- نگران طرز فکر دیگران در مورد خود نباشید شما قدرت خواندن فکر دیگران را ندارید و نمی توانید به طور قطعی و واقعی بگویید دیگران در مورد شما چه فکری می کنند . چه اهمیتی هم دارد ؟ وقت ارزشمند خود را برای چنین مسایل پوچی هدر ندهید .

15- به یاد داشته باشید همه شرایط خوب یا بد قابل تغییر هستند ذات طبیعت بر اساس تغییر استوار است . هیچ چیز ثابت نمی ماند؛ همه چیز ناپایدار و گذرا است . هر چیز آزاردهنده یا خوشحال کنند یا بین این دو ، همه تغییر می کنند . همه چیز تمام می شود .

16- دورریختن وسایلی که نیاز ندارید شما حدود یک سوم از عمر خود را در محل کار سپری می کنید . بنابراین باید این محیط را برای خود شاد کنید . در راستای این هدف باید وسایل اضافی ، نالازم و زشت را دور بریزید .

17- همیشه امید داشته باشید بهترین ها در راه هستند توجه کرده اید برخی از پیرزن ها پس از بیوه شدن تازه برای خود دوست پیدا می کنند ، مسافرت می روند ، درس می خوانند یا . . . و اعتقاد دارند زندگی جریان دارد و همیشه بهترین ها در راه هستند . پس شما هم به آینده امیدوار باشید . 

/ 0 نظر / 12 بازدید