روش صحیح مسواک زدن

1- مسواک و خمیردندان را آماده کنید . اول دندان‌هایتان را نخ بکشید . سپس سر مسواک‌تان را خیس کنید و کمی خمیردندان حاوی فلوراید روی آن بمالید .

2- از آخرین دندان سمت چپ فک بالایتان شروع کنید . در جهت عقربه‌های ساعت مسواک زدن دندان‌ها را ادامه دهید . نوک موهای مسواک را در خط رویش دندان‌ها قرار دهید و به سر مسواک یک زاویه 45 درجه بدهید . سپس برای 20 ثانیه به سر مسواک حرکت لرزشی با دامنه کوتاه بدهید .

3- مسواک‌تان را بچرخانید . پس از 20 ثانیه به سر مسواک‌تان یک حرکت چرخشی بدهید تا مواد غذای از سطح لثه و دندان جدا شده و داخل دهان بیفتند . حالا نوبت سه دندان بعدی است .

4- سطح بیرونی دندان‌ها را با حرکت در جهت عقربه ساعت مسواک بزنید . مسواک‌تان را روی سطح بیرونی دندان‌ها قرار دهید و یک زاویه 45 به سر مسواک‌تان بدهید . سپس با حرکت آرام در جهت عقربه‌های ساعت دندان‌ها را سه تا سه مسواک بزنید . سطح بیرونی دندان‌های بالا و پایین را با این روش مسواک بزنید .

5- سطح پشتی (زبانی) دندان‌های جلوی فک بالا را مسواک بزنید . مسواک‌تان را به صورت عمودی نگه دارید و با حرکت آرام و با دامنه کوتاه به صورت جلو و عقب سطح پشتی دندان‌های قدامی بالا را مسواک کنید . دو تا سه بار این حرکت را تکرار کنید .

6- پشت دندان‌های قدامی پایین را مسواک بزنید . مسواک‌تان را به صورت عمودی نگه دارید و با حرکت آرام و با دامنه کوتاه به صورت جلو و عقب پشت دندان‌های قدامی پایین را مسواک بزنید . دو تا سه بار این حرکت را تکرار کنید .

7- سطح جونده دندان ها را مسواک بزنید . سطح جونده دندان های آسیای کوچک و بزرگ را با یک حرکت رفت و برگشت با دامنه کوتاه مسواک بزنید .

8- سطح داخلی گونه و سطح زبا‌ن‌تان را مسواک بزنید . 30 ثانیه برای سطح داخلی گونه و 30 ثانیه برای زبان‌تان وقت بگذارید . حرکت سر مسواک شما باید بسیار آرام و چرخشی باشد .

9- شستن دهان در مرحله آخر فراموش نشود . در مرحله آخر یک لیوان آب کنید و با آن دهان‌تان را بشویید . می‌توانید پس از آن از دهان‌شویه هم استفاده کنید .

/ 0 نظر / 20 بازدید